Nauczyciele

Marta Strzelecka

Certyfikowany nauczyciel jogi

Ania Kuziemska

Certyfikowany nauczyciel jogi

Renata Zabroń

Certyfikowany nauczyciel jogi

Joanna Ładzińska

Certyfikowany nauczyciel jogi

Marta Strzelecka

Jestem nauczycielką jogi RYT 200 – Yoga Alliance, posiadam też certyfikat nauczycielki Air Jogi.

Pierwsza moja styczność z jogą miała miejsce na studiach w Niemczech, czyli jakieś 15 lat temu!? Pierwsze zauroczenie- Astanga – power jogą, to nie było łatwe spotkanie, ale pozostawiło ślad w moim sercu, pamiętam jak trudno było pozostać 5 oddechów w psie z głową do dołu.  Do domu wróciłam już z kasetą do ćwiczeń. Tak, to było tak dawno temu!

Przez wiele lat ruch był sposobem na okiełznanie emocji, pomagał przetrwać trudne chwile, podnosił poziom endorfin. Jest teraz sposobem na życie, na znalezienie odpowiedniego balansu i dystansu do codziennych spraw. Joga to również podnoszenie sprawności ciała, zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia. Czy jest mi źle czy dobrze wskakuję na matę albo tańczę. Uwielbiam ćwiczyć jogę do kojącej muzyki, gdy nikt nie patrzy.

Jeżdżę też na rowerze.

Ruch był ze mną od zawsze. Od stretchingu, przez tenis, pływanie po pole dance, który wiele lat był moją pasją, uwielbiam też jeździć na rowerze, chodzić po lesie. Wszystko to daje mi kontakt ze sobą i w tym znajduję przyjemność.

Zawsze miałam w sobie dużo ciekawości do tego, żeby doświadczać rzeczy na sobie. A joga działa cudownie i na nasze ciało i na nasz umysł. Jestem zdecydowanie praktykiem jogi. Wszystkiego, czego uczę, doświadczyłam na sobie.

Uczestniczyłam w wielu warsztatach pracy z ciałem. W prowadzonych relaksacjach, biegach transowych i pracy z głosem.

Moja regularna praktyka jogi różnych szkół, w różnych miejscach na świecie,  stanowią o tym jaką jestem nauczycielką jogi. Z tego miejsca dziękuję wszystkim moim nauczycielom, każdego z Was jest we mnie kawałek. 

Renata Zabroń

Zanim stanęłam pierwszy raz na macie, temat jogi krążył wokół mnie i pojawiał się, jako pomysł na ciekawą aktywność… powstrzymywały mnie obawy, że nie jestem dość rozciągnięta, albo, że nie poradzę sobie z niektórymi pozycjami. Na fali postanowień noworocznych, stwierdziłam, że jednak spróbuję i wybrałam się na zajęcia. Potem poszłam na kolejne i kolejne… I tak już zostało, joga wciągnęła mnie na dobre. Okazało się, że wcale nie muszę być super elastyczna i od razu zaplatać się w precel.

Metoda Iyengara, od której zaczęłam przygodę z jogą, dała mi solidne podstawy. Nauczyłam się jak ustawiać bezpiecznie ciało w asanach, zwracać uwagę na ograniczenia i szanować je. Po jakimś czasie zaczęłam szukać bardziej dynamicznej praktyki. Tak trafiłam na Vinyasa Jogę i Ashtangę, gdzie uważność, oddech i ruch łączą się w jedno, a ja przekonałam się, że najtrudniejszą asaną jest „umieć odpuścić”.

Uczestniczyłam w wielu warsztatach i kursach prowadzonych przez różne szkoły jogi, gdzie pogłębiałam swoją wiedzę i praktykę. Ukończyłam również kurs nauczycielski akredytowany przez międzynarodowe stowarzyszenie Yoga Alliance (RYT200).

Poza matą jestem mamą małego jogina, który dzielnie ćwiczy powitania słońca. Poza tym, lubię podróżować, czytać i słuchać muzyki rockowej.

(fot. Arvind Juneja)

 

Ania Kuziemska

Posiadam tytuł nauczyciela jogi RYT200 akredytowany przez Yoga Alliance. 

Na macie stanęłam pierwszy raz 12 lat temu, będąc w ciąży. Zajęcia były bardzo delikatne, ale do dziś pamiętam wdzięczność ciała i zachwyt lekkiego umysłu, z którymi zostawałam na długo po praktyce. Zaczynałam od metody B.K.S. Iyengara, a od 4 lat regularnie praktykuję vinyasę i staram się dzielić ów zachwyt z innymi.

Joga pomaga nadać mojej intensywnej codzienności subtelniejsze tempo i znaleźć właściwy rytm we wszystkim, co robię poza matą. Uczy mnie pokory, szacunku do własnego ciała i dystansu względem spraw, na które nie mam większego wpływu.  

Prowadząc zajęcia, pomagam innym odnajdywać się na nowo we własnym ciele i odkrywać w nim miejsca, o których istnieniu nie mieli pojęcia. 

Z wykształcenia jestem filozofem i psychologiem, na co dzień – przede wszystkim mamą małych joginów: Franka i Lili, zakochaną w Azji pasjonatką rodzinnych podróży, fotografii i dobrego jedzenia.

Joanna Ładzińska

Posiadam tytuł nauczyciela jogi RYT200 akredytowany przez Yoga Alliance.
 
Moje pierwsze spotkanie z jogą, prawie 6 lat temu, zapoczątkowały bóle krzywego kręgosłupa. 
Kiedy moje ciało poczuło się lepiej, a ja zorientowałam się, że istnieje wiele stylów jogi, zaczęłam próbować po kolei hatha jogi, ashtangi, aby w końcu zakochać się po uszy w vinyasie. Spodobała mi się jej płynność oraz miejsce na kreatywność, co całkowicie odzwierciedla moją osobowość. 
 
Joga pomogła mi się wyciszyć, znaleźć równowagę, a przede wszystkim zatrzymać i wsłuchać w swoje potrzeby, o których często wszyscy zapominamy. Nauczyła mnie być tu i teraz, wzmocniła moją otwartość i ciekawość świata oraz nauczyła wdzięczności.
 
Ogromną przyjemność sprawia mi kontakt z dziećmi, cieszę się że mogę je wprowadzać w ‘świat’ jogi. Dbam, aby na zajęciach dla najmłodszych było dużo miejsca na kreatywność i zabawę, dzięki czemu dzieci chętnie uczą się także koncentracji, oddechu oraz uważności.